XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej

XVI. WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SPZŻ - 25.03.2017

    Szesnaste Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy odbyło się w sobotę, 25 marca 2017 roku w Klubie "Relaks" CKSiT w Żegocinie. Przybyło 18 spośród 31 aktualnie zapisanych do Stowarzyszenia członków.  Frekwencja wyniosła więc 58%.
    Walne zebranie członków otworzył Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Tadeusz Olszewski, który powitał przybyłych członków organizacji oraz przeprowadził wybór Przewodniczącego Zebrania. Z woli zgromadzonych został nim Pan Tadeusz Olszewski. Następnie przeprowadzono wybory: sekretarza zebrania (protokolanta), którym wybrano Panią Annę Kądziela, trzyosobowych komisji: mandatowej oraz uchwał i wniosków. W głosowaniu jawnym zebrani przyjęli zaproponowany porządek obrad, a także regulamin obrad.
    Kolejna część zebrania - to sprawozdania. Pierwsze z nich - obszerne sprawozdanie z działalności Zarządu Stowarzyszenia w roku 2016 przedłożył Pan Tadeusz Olszewski. Przedstawił w nim chronologicznie ujęte działania organizacji zrealizowane w 201 6 roku Kolejne - sprawozdanie finansowe przedłożył skarbnik - Pan Jan Truś, a następnie sprawozdanie Komisji Rewizyjnej, zakończone wnioskiem o udzielenie Zarządowi absolutorium przedstawił jej przewodniczący - Pan Mieczysław Blajda.
   Kolejnym punktem obrad była dyskusja. Głos zabrało kilku mówców. Pani Maria Juszczyk mówiła o miłych wrażeniach doznanych podczas wizyty w Żegocinie gości z Żegocina (Wielkopolska) oraz o kontaktach z Panem Aleksym Matuszakiem, którego najnowszą książkę pt. "Moja droga od Ujazdowa do Szaserowa - i nie tylko ..." przekazał do biblioteczki Stowarzyszenia. W tym wydawnictwie autor w ciepłych słowach wspomina m. in. pochodzącego z Żegociny ks. Franciszka Juszczyka - kapelana Powstańców Warszawskich (autor służył przy nim jako ministrant). Pan Tadeusz Olszewski poinformował o planach związanych m. in. z II Rajdem Młodzieżowym im. C. Blajdy, zamówieniu mszy świętej w intencji zmarłego 22. lata temu Patrona Stowarzyszenia (odprawiona zostanie w sobotę 13 maja br. w Rozdzielu), ustaleniach z ks. proboszczem Bogusławem Pasierbem w sprawie prac porządkowych na zabytkowym cmentarzu na Biedroniówce. Dyskutowano także o zamiarze zorganizowania rewizyty - wyjazdu do Żegocina (proponowany termin - ostatni weekend lipca 2017 r. - zapisy u p. Marii Juszczyk).
   Po dyskusji, na wniosek Komisji Uchwał i Wniosków, odczytany przez Panią Katarzynę Janiczek przyjęto kolejnymi jednogłośnymi uchwałami przedłożone sprawozdania, udzielono Zarządowi jednogłośnego absolutorium. Podjęto także uchwały o przyjęciu planu pracy i planu finansowego na 2017 rok.
   W końcowej części zebrania jego przewodniczący Tadeusz Olszewski złożył podziękowania dla sekretarza, członków komisji i wszystkich uczestników walnego zebrania, po czym zakończył obrady.

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU SPZŻ ZA 2016 ROK

    W okresie sprawozdawczym tj. w roku 2016 Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy prowadziło aktywną działalność statutową, realizując przyjęty na XV Walnym Zebraniu Członków, odbytym w dniu 19 marca 2016 roku, plan pracy. Udało się nawet zrealizować więcej niż zaplanowano działań.
    Rok 2016 rozpoczął się od nagrania w dniu 19 stycznia przez redaktora Jana Stępnia z Radia Kraków cyklu wywiadów, opublikowanych w kilku edycja audycji "Pejzaże regionalne". O Patronie organizacji S.P. Czesławie Blajda, działalności organizacji i jej planach wypowiedzieli się Joanna K. Pastuszak, Tadeusz Olszewski, Zdzisław Janiczek oraz Czesław Pączek i Mieczysław Blajda.
   Zarząd organizacji przygotował i 20 stycznia złożył w sekretariacie Urzędu Gminy w Żegocinie oferty na realizację zadań publicznych Gminy Żegocina w dziedzinie kultury dwa projekty: "Plener malarski - Uroki Bełdna" i wydanie drugiego numeru "Kroniki Ziemi Żegocińskiej" oraz jeden w dziedzinie turystyki - zorganizowanie pierwszego Pieszego Rajdu Młodzieżowego im. Czesława Blajdy. Na wszystkie te zadania udało się uzyskać dofinansowanie w łącznej wysokości 5.200 złotych.
   24 stycznia przedstawiciele Stowarzyszenia wzięli udział w otwarciu wystawy "Święty Kąt" zorganizowanej w Muzeum im. St. Fischera w Bochni. Znalazło się na niej 11 eksponatów, wypożyczonych z Izby Regionalnej Stowarzyszenia tj. obrazy i rzeźby o tematyce sakralnej. Nasze zbiory wzbogaciły znacząco prezentację Muzeum.
   9 stycznia odbyło się zebranie zespołu pracującego nad drugim wydaniem "Kroniki Ziemi Żegocińskiej". Członkowie zespołu redakcyjnego, działającego pod przewodnictwem Joanny K. Pastuszak opracowywali zakres tematyczny rocznika oraz podzielili się obowiązkami związanymi z przygotowaniem tekstów.
    21 lutego 2016 roku przedstawiciele Stowarzyszenia Jan Burek, Czesław Pączek i Tadeusz Olszewski udali się do Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, w którym dr Iwona Zawidzka przedstawiła referat pt. "Gdy na Kalwaryję idą kompanije. Wspomniany wykład zawierał sporo elementów związanych z naszym terenem, gdyż wspomniano w nim m. in. Organizujących pielgrzym­ki: Leona Kamionkę z Łąkty Górnej, jego ojca Walentego Kamionkę, Wojciecha Murzyna z Kamionnej, Franciszka Stochela z Królówki.
    25 lutego odbyło się zebranie zarządu, którego celem było przygotowania XV Walnego Zebrania Członków. Przyjęto propozycję porządku obrad, sprawozdania zarządu, w tym finansowego, sprawozdania komisji rewizyjnej. Podjęto ustalenia w sprawie propozycji planu pracy i planu finansowego na 2016 rok.
    5 marca 2016 roku, reprezentując Stowarzyszenie Tadeusz Olszewski wziął udział w przygotowanej w Muzeum Ziemi Limanowskiej debacie dotyczącej tematyki powstania chochołowskiego.
   19 marca w Klubie Relaks CKSiT w Żegocinie odbyło się XV Walne Zebranie Członków SPZŻ. Tradycyjnie, przedstawione zostały raporty z dotychczasowej działalności, sprawozdanie finansowe za rok 2015. Podczas dyskusji uczestnicy podejmowali szereg tematów koniecznych do uwzględnienia w działalności Stowarzyszenia na bieżący i kolejne lata.
   4 kwietnia 2016 roku Pani Krystyna Łękawa przekazała do Izby Regionalnej kolejne eksponaty. Najcenniejsze przedmioty to obraz (oleodruk z ok. 1930 roku) przedstawiający Świętą Annę - matkę Marii z Nazaretu i babcię Jezusa Chrystusa, Obraz należał do Ś.P. Anny Łękawy, która otrzymała go jako prezent ślubny. Zbiory wzbogaciły się także o zestaw mosiężnych żelazek i dzwonków. W późniejszych miesiącach Pani Krystyna Łękawa przekazała do Archiwum Społecznego SPZŻ gazety archiwalne z lat 60-tych, 70. i 80. tych.
   W kwietniu odbyły się kolejne dwa zebrania zarządu. W dniu 9 kwietnia ustalono szczegóły najbliższych wydarzeń, tj. wystawy malarskiej, pleneru młodzieżowego oraz wizyty gości z Wielkopolski, z miejscowości Żegocin w powiecie Pleszew, a 16 kwietnia, z udziałem kierowniczki Pleneru - p. Anny Maurer-Pasionek i dyrektor PSP w Żegocinie - p. Anny Rogali, podjęto ostatnie decyzje w sprawie organizacji pleneru malarskiego "Uroki Bełdna".
   25 kwietnia w Galerii Wiejskiej w Żegocinie odbył się prowadzony przez opiekuna tej izby - Pana Zdzisława Janiczka wernisaż "Retrospektywnej wystawy malarstwa Anny Łękawy". Zgromadzono na niej 20 obrazów łąkieckiej malarki, udostępnionych przez Panią Krystynę Łękawę. Każdy uczestnik wernisażu otrzymał na pamiątkę niewielki folder opracowany przez Tadeusza Olszewskiego, zawierający krótką biografię Artystki i reprodukcję dwóch Jej obrazów.
    9 maja 2016 roku delegacja Stowarzyszenia wzięła udział w gminnych obchodach zakończenia II wojny światowej, składając pod pomnikiem bukiet kwiatów.
    12 maja został przeprowadzony I Młodzieżowy Rajd Pieszy im. Cz. Blajdy. To kolejna nowa inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy, która ma na celu m. in. popularyzację turystyki pieszej i poszerzanie wiedzy o małej Ojczyźnie. Przy pięknej, wiosennej pogodzie szlakami turystycznymi gminy wędrowało wraz z opiekunami około 50. uczniów z wszystkich szkół Gminy Żegocina. W przeprowadzenie imprezy włączył się Pan Mieczysław Blajda, który pełnił rolę jednego z przewodników i opowiedział uczestnikom imprezy o swoim Ojcu - Ś. P. Czesławie Blajda. Półtoragodzinne spotkanie w Parku Geologicznym zakończyło podsumowanie Rajdu, ogłoszenie wyników konkursów i rozdanie atrakcyjnych nagród (plecaki, mapy, piórniki, puzzle z zabytkami Gminy Żegocina) i dyplomów z podziękowaniami.
    14 maja w zabytkowym rozdzielskim kościele, z intencji Stowarzyszenia i Rodziny odprawiona została Msza św. w intencji Patrona Stowarzyszenia, Czesława Blajdy. "Po mszy świętej członkowie Stowarzyszenia spotkali się z członkami Rodziny Patrona w rozdzielskiej świetlicy.
    W dniach 27-29 maja przebywała w Żegocinie grupa gości z miejscowości Żegocin, w Wielkopolsce. Po zakwaterowaniu w CKSiT i kolacji gości zaproszono do sali widowiskowej CKSiT na wieczorek zapoznawczy, który wspólnie poprowadzili: Tadeusz Olszewski z Żegociny i i i Zofia Zawada z Żegocina. Przybyli także inni członkowie Stowarzyszenia z Żegociny, w tym Wójt Gminy Żegocina - Pan Jerzy Błoniarz. Gości z Wielkopolski powitała wierszem Pani Maria Juszczyk, po czym zaprezentował się Zespół Wokalny Klubu Seniorów w Żegocinie "Melodia". Kilka zaśpiewanych piosenek wprowadziło dobry nastrój, gdyż wielu gości to członkowie Zespołu Folklorystycznego "Żegocinianie", kapeli ludowej i chóru "Cantare", działających przy Ośrodku Kultury w Żegocinie. Występów artystycznych było zresztą więcej. Najpierw osobno, a potem już razem piosenki Anny German zaśpiewały: Katarzyna Szpilka z Żegociny i Katarzyna Zawada z Żegocina - obie są laureatkami Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anna German. Wymieniano informacje o obu miejscowościach. W sobotnie przedpołudnie goście zwiedzili Izbę Regionalną i Galerię Wiejską, po której oprowadzał ich Honorowy Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej - Pan Czesław Pączek. Potem opiekę nad grupą przejęła Pani Joanna Pastuszak, która razem z gośćmi wyjechała do Bochni. Tam nastąpiło spotkanie z kolejnymi członkami żegocińskiego Stowarzyszenia: Janem Burkiem i Kazimierzem Kozakiem. Razem udano się do Domu Bochniaków, a tam po wystawach oprowadził ich Prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej - Pan Stanisław Kobiela. Potem zwiedzono jeszcze Bocheńską Bazylikę, Muzeum im. S. Fischera i Szyb Campi. W drodze powrotnej zwiedzono jeszcze Zamek Kmitów i Lubomirskich oraz Koryznówkę (Muzeum Jana Matejki) w Nowym Wiśniczu. Popołudniem goście zwiedzili Rozdziele (kościół pw. Św. Jakuba, punkt widokowy "Widoma", dotarli także na górną stację wyciągu narciarskiego na stoku Kamionnej, a następnie zwiedzili Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łąkcie Górnej i przez chwilę oglądali występy artystyczne, prezentowane w ramach "Majówki Rodzinnej Nivea". Wieczór został przeznaczony na spotkanie integracyjne przy ognisku w Parku Kamieni Grodziskich w Żegocinie. W niedzielę po śniadaniu zwiedzono kościół parafialny w Żegocinie, w którym znajdują się prace Jakuba Juszczyka - rzeźbiarza z Żegociny, który przez wiele lat, w okresie międzywojennym przebywał i tworzył w Wielkopolsce. Następnie grupa z Wielkopolski wraz z przedstawicielami gospodarzy wyjechała do pobliskiego Pasierbca, by tam uczestniczyć we mszy świętej i zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Stamtąd przejechano do Lipnicy Murowanej i tam zwiedzono Rynek, tamtejsze kościoły (Św. Andrzeja, Św. Szymona oraz zabytek UNESCO - kościół Św. Leonarda). Po obiedzie Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej zaprosił gości do kawiarni "Hexe" na pożegnalne lody i kawę. W serdecznej atmosferze dokonano podsumowania pobytu i wzajemnie obdarowano się kolejnymi upominkami. Goście z Żegocina zaprosili serdecznie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy do rewizyty.
   14 czerwca 2016 roku odbył się V Plener Malarski. Tym razem postanowiono na obrazach malowanych przez 35 uczniów z wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Żegocina zaprezentować "Uroki Bełdna" - taki był tez tytuł tegorocznego pleneru przygotowanego przez Zarząd Stowarzyszenia przy dużej pomocy pań: Anny Rogala (dyrektor PSP w Żegocinie) i Anny Maurer-Pasionek. Po prawie trzech godzinach szkicowania i malowania wszyscy uczniowie ponownie zgromadzili się razem w Świetlicy Wiejskiej w Bełdnie, gdzie z pomocą świetlicowej - pani Ewy Adamczyk, zostali ugoszczeni dowiezioną pizzą, ciastkami i napojami, ufundowanymi przez Stowarzyszenie, a następnie autobus szkolny rozwiózł wszystkich z powrotem do szkół.
   4 lipca 2016 roku, w sali narad Urzędu Gminy w Żegocinie miało miejsce potkanie z Komisją Oświaty i Kultury Rady Gminy Żegocina. Nasze Stowarzyszenie reprezentował najpierw założyciel organizacji i Honorowy Prezes Czesław Pączek, później Wiceprezes Tadeusz Olszewski. To właśnie jemu przypadło w udziale opowiadanie o sukcesach i trudnościach w prowadzeniu organizacji. Mówił m. in. o zrealizowanych przedsięwzięciach, dofinansowanych ze środków samorządu lokalnego, zachęcał radnych do czynnego włączenia się w działalność organizacji oraz udziału w jego imprezach. Poinformował radnych o trudnościach w prowadzeniu działalności, w tym o trudnościach lokalowych (brak miejsca na szerszą ekspozycję w Izbie Regionalnej, na Gminną Izbę Pamięci), mało liczne członkostwo mieszkańców Gminy w organizacji (np. żaden radny nie jest członkiem tego Stowarzyszenia), trudności w prowadzeniu dokumentacji, zwłaszcza finansowej (wśród członków nie ma osoby znającej się na prawie i praktyce finansowej), bardzo niski budżet własny (tylko ze składek członkowskich), co nie pozwala na prowadzenie szerszej działalności., ani zabezpieczenie wkładu własnego do projektów. Złożył także, jako działacz także innych stowarzyszeń, kilka wniosków, w tym: powołanie Gminnego Forum Stowarzyszeń (jako miejsca wymiany doświadczeń i uzgadniania stanowisk, planów pracy itp.), zwiększenia samorządowych środków na dotacje (granty) dla Stowarzyszeń, pomoc osób zatrudnionych w Urzędzie Gminy przy prowadzeniu dokumentacji stowarzyszeń i pisaniu projektów - wniosków o środki zewnętrzne.
   16 lipca w Rozdzielu odbyło się spotkania z Rodziną Blajdów. Było sporo wspomnień, m. in. opowiedzianych przez Panią Zofię Blajda i Jana Burka oraz Czesława Pączka. Wzruszające było podziękowanie dla władz Stowarzyszenia za pamięć o Czesławie Blajdzie i realizowanie w związku z Patronem przedsięwzięcia wygłoszone zostało przez Panią Zofię, która stwierdziła, że "przywróciło ją to do życia, spowodowało radość serca po trudnych latach samotności po śmierci męża". Stowarzyszenie otrzymało także do swojej biblioteczki książkę, w której są fragmenty o Czesławie Blajdzie.
   1 sierpnia 2016 roku, w 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, przedstawiciele Stowarzyszenia włączyli się o obchody wybuchu Powstania Warszawskiego, połączone z oddaniem hołdu poległemu w Łąkcie Górnej pilotowi - Stefanowi Bohanesowi. Uczestnicy tej uroczystości odmówili modlitwy w intencji poległych powstańców oraz lotników, niosących pomoc Powstaniu, w tym Stefana Bohanesa. Wysłuchali referatu dr Jana Parucha, a potem wraz z pozostałymi delegacjami złożyły przed obeliskiem zapalone znicze i wiązankę biało - czerwonych kwiatów.
   1 września 2016 roku, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej przedstawiciele Stowarzyszenia złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem ofiar poległych w tej wojnie.
   18 września przedstawiciele Stowarzyszenia: Joanna Pastuszak i Zdzisław Janiczek wyjechali do Rudy Kameralnej na uroczystość odsłonięcia pomnika kpt. Jana "Salwy" Dubaniowskiego i jego żołnierzy z oddziału NSZ "Żandarmeria", walczących z nowym systemem po II wojnie światowej, narzuconym przez Związek Sowiecki. Przed pomnikiem złożyli wiązankę kwiatów, a w końcowej części tej patriotycznej imprezy oglądnęli inscenizację historyczną ukazującą walkę "Żandarmerii" z Milicją i żołnierzami Urzędu Bezpieczeństwa. Tydzień wcześniej Zdzisław Janiczek wraz żoną odwiedzili grób kpt. Dubaniowskiego na cmentarzu w Zakliczynie.
    7 października 2016 roku odbyło się kolejne Zebranie Zarządu SPZŻ. Podsumowano "Plener malarski "Uroki Bełdna 2016", omówiona została działalność organizacji w okresie od poprzedniego posiedzenia. Działo się sporo, pomimo okresu wakacyjnego. Nie udało się natomiast zrealizować obchodów 15-lecia organizacji. W tym okresie m. in. pozyskano sporo eksponatów oraz materiałów, zarówno do Izby Regionalnej, jak i do archiwum społecznego. Omówiono także realizację zadań związanych z następną propozycją Stowarzyszenia tj. wytyczenia i oznakowania szlaku turystycznego na Żarnówkę. Po wielu zabiegach i konsultacjach realizacji zadania podjął się Wójt Gminy w Żegocinie, który obiecał włączyć to zadanie do projektu realizowanego przez Lokalną Grupę Działania "Dolina Raby", której członkiem jest także nasze Stowarzyszenie. Zasadniczą część zebrania poświęcono przygotowaniu dwóch wystaw: rękodzieła (haftu krzyżykowego) Pani Rozalii Mrugacz z Bytomska oraz poplenerowej wystawy prac jego uczestników (projekt "Uroki Bełdna 2016).
   15 października w Galerii Wiejskiej odbył się wernisaż wystawy haftów Pani Rozalii Mrugacz z Bytomska, obchodzącej w 2016 roku jubileusz 90. lecia urodzin). Na wystawie zorganizowanej wspólnymi siłami Rodziny Hafciarki (w tym syna Franciszka) i Zarządu Stowarzyszenia (Zdzisław Janiczek, Tadeusz Olszewski, Czesław Pączek) zgromadzono ponad 60 oprawionych w ramy haftowanych obrazów.
    17 listopada 2016 roku odbyło się w Łapanowie XXV Walne Zebranie Członków LGD "Dolina Raby". Nasze Stowarzyszenie było reprezentowana przez Wiceprezesa Zarządu Tadeusza Olszewskiego.
    21 listopada, podczas kolejnego zebrania Zarządu Stowarzyszenia podsumowaniu działalności w okresie od poprzedniego posiedzenia. Sporą część posiedzenia zajęła relacja ze spotkania z nowym proboszczem w Żegocinie - ks. Bogusławem Pasierbem, które odbyło się 18. listopada 2016 roku w budynku plebanii. Stowarzyszenie reprezentowali: Honorowy Prezes - Czesław Pączek, Wiceprezes - Tadeusz Olszewski, Skarbnik - Jan Truś. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Ksiądz proboszcz został zapoznany z działalnością Stowarzyszenia. Przedstawiono mu także m. in. sprawy, które od dawna zajmowały organizację: ratowanie zabytkowego, starego cmentarza na Biedroniówce i zabytkowych nagrobków na nowym cmentarzu w Żegocinie. Ks. Proboszcz obiecał także pomoc w pracach archiwalnych w Kancelarii Parafialnej.
    24 listopada, w Galerii Wiejskiej miał miejsce wernisaż poplenerowej wystawy "Uroki Bełdna". Zgromadzono na niej prace wykonane przez 35 uczniów - uczestników pleneru odbytego w czerwcu 2016 roku w Bełdnie. Przybyłych do Galerii Wiejskiej w Żegocinie uczestników pleneru, ich opiekunów i zaproszonych gości (Wójta Gminy Żegocina Jerzego Błoniarza oraz Proboszcza Parafii Żegocina - ks. Bogusława Pasierba, pracownika Urzędu Gminy Katarzynę Kaszuba powitał Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia - Tadeusz Olszewski. W wernisażu uczestniczyli także członkowie władz Stowarzyszenia: Czesław Pączek oraz Jan Truś.
    3 grudnia 2016 roku obyły się dwie imprezy: spotkanie autorskie z Grzegorzem Gawłem, autorem publikacji "Kapitan Jan Dubaniowski "Salwa" 1912-1947" oraz promocja drugiego rocznika "Kroniki Ziemi Żegocińskiej". Grzegorz Gaweł z Krakowa - autor książki biograficznej poświęconej postaci kpt. Jana Dubaniowskiego, przedstawił w zarysie życiorys kpt. Dubaniowskiego oraz genezę napisania książki. Odpowiedział też na zadane pytania. Podczas promocji "Kroniki ..." krótko zaprezentowano jej zawartość, w tym m. in. przedruk początkowej części "Kroniki Gminy Żegocina" napisanej w latach 70-tych przez grupę redakcyjną, w której pracowali m. in. Seweryn Ellnain i Czesław Blajda. Opracowanie to w 1979 roku zajęło V miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Kronik Terenowych i jest bogato ilustrowanym, ręcznie napisanym kompendium wiedzy o gminie Żegocina, jej historii, przyrodzie, klimacie, wybitnych mieszkańcach. Wśród autorów tekstów znaleźli się m. in. członkowie Stowarzyszenia, Czesław Pączek, Tadeusz Olszewski, Jan Truś, Zdzisław Janiczek, Jan Burek oraz Joanna K. Pastuszak.

   W ciągu roku 2016 Stowarzyszenie, dzięki ofiarności społecznej, zgromadziło kolejne eksponaty w Izbie Regionalnej, w czym wielka zasługa opiekuna tej Izby - Pana Czesława Pączka. O kolejne archiwalia, w tym np. zestaw fotografii wykonanych na szklanych płytkach, wzbogaciło się z kolei prowadzone przez Stowarzyszenie Archiwum Społeczne.

   Do tego sprawozdania należy dodać jeszcze informacje o tym, że w 2016 roku Zarząd Stowarzyszenia na bieżąco prowadził niezbędną dokumentację działalności, w tym finansową. W serwisie internetowym Stowarzyszenia (www.spzz.republika.pl), na faceboku (www.facebook.com/stowarzyszenie316) oraz blogu (www.spzz316.wordpress.com) popularyzowano działalność Organizacji.

XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej

XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej

XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej
XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej
XVI. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy - 25.03.2017 r.

[wstecz]