Wizyta Jana Flaszy i Iwony Zawidzkiej w Izbie Regionalnej - 22.05.2019 r.

WIZYTA DYREKTORA MUZEUM IM. STANISŁAWA FISCHERA W BOCHNI - 22.05.2019

    Kolejni mili i zacni goście odwiedzili Galerię Wiejską i Izbe Regionalną, prowadzone przez Stowarzyszenie. 22 maja 2019 roku przyjechali tu: Dyrektor Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni - Jan Flasza i dr Iwona Zawidzka - pracownik tego Muzeum oraz autorka wielu opracowań naukowych i książek, w tym niedawno wydanego „Przewodnika po cmentarzu żydowskim w Bochni”.
   Goście z Bochni odwieźli eksponaty, które Stowarzyszenie udostępniło Muzeum podczas tegorocznych Muzealiów, poświęconych kolekcjonerom. Potem spotkali się z Prezesem Tadeuszem Olszewskim oraz opiekunem Izby - Czesławem Pączkiem. Mowa było m. in. o formach i możliwościach współpracy. Dyrektor Flasza zobowiązał się m. in. do napisania artykułu do kolejnego numeru "Kroniki Ziemi Żegocińskiej". Komplet dotychczas wydanych numerów Czesław Pączek przekazał do bocheńskiego Muzeum. Jest nadzieja na owocna współpracę.
   Na zakończenie pobytu goście wpisali się do Księgi Pamiątkowej Stowarzyszenia.

Wizyta Jana Flaszy i Iwony Zawidzkiej w Izbie Regionalnej - 22.05.2019 r.  Wizyta Jana Flaszy i Iwony Zawidzkiej w Izbie Regionalnej - 22.05.2019 r.

Wizyta Jana Flaszy i Iwony Zawidzkiej w Izbie Regionalnej - 22.05.2019 r.

[wstecz]