31.08.2019 - Posiedzenie Zarządu

POSIEDZENIE ZARZĄDU I KOMISJI REWIZYJNEJ - 31.08.2019

   Wspólne zebranie Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia, które odbyło się zaraz po zakończeniu finisażu wystawy fotograficznej dr. Jana Schuberta, poświęcone było podsumowaniu pracy w ostatnim okresie oraz podjęciu ustaleń dotyczących najbliższych wydarzeń. Prezes Zarządu Tadeusz Olszewski przypomniał ostatnie działania Stowarzyszenia i złożył podziękowania osobom, które w nie się czynnie włączyły. Honorowy prezes Czesław Pączek zaprezentował kolejne eksponaty, podarowane do Izby Regionalnej (obrazy religijne, płaskorzeźba) oraz Archiwum Społecznego (kartka pocztowa z 1917 roku).
   Zebrani podjęli jednogłośnie dwie uchwały. Pierwsza dotyczy przyjęcia do Stowarzyszenia Pana Bernarda Mariana Nowaka z Bolechowa (Wielkopolskie), który 24 sierpnia w latach 70-tych pracował w Żegocinie i co roku ją odwiedza. Wraz z żoną zwiedził Izbę Regionalną i Galerię Wiejską, a także podpisał deklaracje wstąpienia do naszego Stowarzyszenia. Druga uchwała dotyczy pokrycia kosztów wydania drugiego zeszytu "Żegocińskiego Słownika Biograficznego", który poświęcony zostanie twórcom kultury.
   Zarząd podjął także decyzję o udziale w gminnych obchodach 80. rocznicy wybuchu II Wojny światowej, dokonał ustaleń związanych z udziałem w XII Weekendzie z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Odbyła się także wstępna dyskusja na temat zaproszenia do Żegociny działaczy zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej., wstępnie zaplanowanego na 19 października br.

Posiedzenie Zarządu - 31.08.2019 r.

 Posiedzenie Zarządu - 31.08.2019 r.

Posiedzenie Zarządu - 31.08.2019 r.

[wstecz]