XII WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 07-08.09.2019

XII WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 07-08.09.2019 - ZAPROSZENIE

    Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza w drugi weekend września na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego” (w tym roku wypada w dniach 7 i 8 września). Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu.
   Są to miejsca na co dzień niedostępne, bądź takie których zwiedzanie wiąże się z opłatami. Dzięki uprzejmości wielu osób zarządzających instytucjami kultury, chcemy przybliżyć zwiedzającym piękno Ziemi Bocheńskiej.
   Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków jest darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy.
Jest to doskonała okazja by mieszkańcom i turystom przypomnieć, że Powiat Bocheński to nie tylko solny gród, z najstarszą kopalnią soli, ale wiele innych ciekawych miejsc o fascynującej historii i wspaniałych zabytkach!
   Na turystów i mieszkańców czeka wiele niecodziennych atrakcji, min. wykłady, prelekcje, warsztaty kulinarne, jak również warsztaty rodzinne dotyczące dziedzictwa regionalnego i historycznego bocheńszczyzny.
   Tradycyjnie w oba dni odbędą się koncerty, w sobotę pod Szybem Campi przy Kopalnia Soli "Bochnia" i na dziedzińcu Muzeum im. St. Fischera w Bochni, natomiast w niedzielę zapraszamy do Park Rodzinny Uzbornia, gdzie od godz. 15.00 odbędą się warsztaty i koncerty.
Szczegółowy program zwiedzania jest dostępny na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl
    Wśród miejsc udostępnionych do zwiedzania są dwa obiekty z Gminy Żegocina: Izba Regionalna i Galeria Wiejska Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej w Żegocinie (zwiedzanie w sobotę - 7 września 2019 r. - godz. 9.00 - 12.00) oraz Kościól pw. Św. Jakuba w Rozdzielu (zwiedzanie w sobotę, 7 września 2019 r. w godz. 13.00 - 16.00).
   Przez
dwa dni imprezy towarzyszyć nam będzie Camper Małopolski, w sobotę będziecie mogli go spotkać przy szybie Campi , od 12.00 do 16.00. Na placu pod Kominem  o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper zawita do Parku Rodzinnego Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski. W sobotni wieczór zapraszamy na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni Artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach  rocka i bluesa.
    Weekend oczywiście zakończy się muzycznie na bocheńskiej Uzborni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w Amfiteatrze wystąpią takie m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

"Żegocińskie" propozycje na Weekend z Zabytkami 2019.

"Żegocińskie" propozycje na Weekend z Zabytkami 2019.

[wstecz]