XII WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 07-08.09.2019

XII WEEKEND Z ZABYTKAMI POWIATU BOCHEŃSKIEGO - 07.09.2019 - RELACJA

   12 edycja „Weekendu z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" przyciągnęła łącznie ponad siedem i pół tysiąca zwiedzających. Przez dwa dni można było za darmo odwiedzać muzea, zabytkowe kościoły, cmentarze, winnice oraz wziąć udział w spacerach tematycznych, warsztatach czy koncertach.
Ten autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni, poprzez bogatszą z roku na rok ofertę, przyciąga coraz więcej osób, przybliżając tym samym piękno powiatu bocheńskiego i prezentując zabytki o szczególnym znaczeniu i bogatej spuściźnie kulturowej. Łącznie w ciągu dwóch dni zwiedziło ją 1200 osób. Kopalnia Soli Bochna, która pomimo tego, że była częściowo płatna, przyciągnęła prawie 1100 turystów. Muzeum Motyli, w tym roku świętowało swój jubileusz w ramach weekendu i przygotowało bogaty oraz ciekawy program z atrakcjami dla dzieci, dzięki czemu muzeum zwiedziło prawie 800 osób.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spacery tematyczne, a w tym roku było w czym wybierać. Szlakiem NaCl można było podążać ze Stanisławem Morozem, a szlakiem znanych osób i szlakiem Króla Kazimierz Wielkiego z Zofią Sitko. Na spacer można było się również wybrać z Renatą Jonak po Nowym Wiśniczu, a po Lipnicy i na Kamienie Brodzińskiego z Beatą Sową, Grażyną Kałamejką i Bronisławem Muchą.
    Wśród miejsc, które można było zwiedzić w pierwszym dniu imprezy była, po raz kolejny, Izba Regionalna w Żegocinie. Rolę przewodników po Izbie i Galerii pełnili tu: Czesław Pączek i Tadeusz Olszewski. Największym zainteresowaniem cieszyła się Winnica w Łazach, która pobiła wszelkie rekordy popularności. Łącznie w ciągu dwóch dni zwiedziło ją 1200 osób. Kopalnia Soli Bochna, która pomimo tego, że była częściowo płatna, przyciągnęła prawie 1100 turystów. Muzeum Motyli, w tym roku świętowało swój jubileusz w ramach weekendu i przygotowało bogaty oraz ciekawy program z atrakcjami dla dzieci, dzięki czemu muzeum zwiedziło prawie 800 osób.
   Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spacery tematyczne, a w tym roku było w czym wybierać. Szlakiem NaCl można było podążać ze Stanisławem Morozem, a szlakiem znanych osób i szlakiem Króla Kazimierz Wielkiego z Zofią Sitko. Na spacer można było się również wybrać z Renatą Jonak po Nowym Wiśniczu, a po Lipnicy i na Kamienie Brodzińskiego z Beatą Sową, Grażyną Kałamejką i Bronisławem Muchą..

Galeria Wiejska - Weekend z Zabytkami - 07.09.2019.

Izba Regionalna - Weekend z Zabytkami - 07.09.2019.

Izba Regionalna - Weekend z Zabytkami - 07.09.2019.

Izba Regionalna - Weekend z Zabytkami - 07.09.2019.

Izba Regionalna - Weekend z Zabytkami - 07.09.2019.

[wstecz]