Małopolskie Targi Książki 2020.

WYDAWNICTWA STOWARZYSZENIA NA MAŁOPOLSKICH TARGACH KSIĄŻKI - 13.09.2019

  Małopolskie Targi Książki – „Dziedzictwo zapisane lokalnie” - to impreza, któej celem jest przybliżenie szerokiej publiczności ostatnich (opublikowanych w latach 2015-2020) małopolskich pozycji wydawniczych, których tematyką jest szeroko pojęte dziedzictwo widziane z perspektywy lokalnej: dziedzictwo zapisane oddolnie tj. przede wszystkim z inicjatywy i przez przedstawicieli społeczności lokalnych – bezpośrednich depozytariuszy dziedzictwa.
   Dzięki informacji od Pani Iwony Zawidzkiej z Muzeum w Bochni Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej zdecydowało się zgłosić do Małopolskich Targów Książki 2020 dwie swoje pozycje wydawnicze: "Mieszkańcy Południowej Bocheńszczyzny w walce o niepodległość Polski w XIX i XX wieku", książkę napisaną pod redakcją Tadeusza Olszewskiego oraz "Kronikę Ziemi Żegocińskiej", wydawaną corocznie od 2015 roku pod redakcją Joanny Pastuszak-Cybulskiej.

Małopolskie Targi Książki 2020. Małopolskie Targi Książki 2020.

    Małopolskie Targi Książki są jednym z głównych wydarzeń tegorocznej Ogólnopolskiej Inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2020. Koordynatorem Ogólnopolskim Europejskich Dni Dziedzictwa jak co roku jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Pomysłodawcą i organizatorem Targów jest Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. Więcej informacji w serwisie organizatora, pod adresem: https://targidziedzictwozapisanelokalnie.pl/.

[wstecz]

[strona główna]