Wystawa w Galerii 2023

ZAPROSZENIE DO ZWIEDZENIA WYSTAWY W GALERII WIEJSKIEJ - 20.08.2023

    Kolejną wystawą, po prezentacji rysunków Izabeli Dudek z Łąkty Górnej, jaką przygotowało dla mieszkańców Gminy i gości, ale głownie z myślą o uczniach szkół podstawowych i średnich jest wystawa fotograficzna o tematyce historycznej.
     Pierwsza jej część, przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej, nosi tytuł "Uczestnicy wojny polsko - bolszewickiej 1919 - 1921 z terenu Gminy Trzciana" i przedstawia 12 osób, które uczestniczyły m. in. w wojnie polsko - bolszewickiej, broniąc niepodległości dopiero co odrodzonej po 123 latach zaborów Polski. Ich obszerne biogramy znalazły się w 5 Zeszycie "Żegocińskiego Słownika Biograficznego", który jest dostępny w Stowarzyszeniu.
      Druga z wystaw pt. „Wojna z bolszewikami. Bitwa Warszawska 1920” została przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, a do Żegociny trafiła dzięki staraniom łapanowskiego Stowarzyszenia ARS- Akademia, Rozwój, Szansa, które zrealizowało w Żegocinie projekt pt.
"Orzeł Polski znów triumfalnie roztoczy skrzydła jak w 1920 ", a została wykonana dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.
    Wystawa jest skierowana głównie do młodzieży szkolnej, która we wrześniu br. rozpoczyna kolejny rok szkolny oraz do tych mieszkańców gminy, jak również ich gości, których interesują tematy historyczne, w tym związane z historią regionalną. Zapraszamy.

Nowa wystawa w Galerii Wiejskiej SPZŻ

Nowa wystawa w Galerii Wiejskiej SPZŻ

Nowa wystawa w Galerii Wiejskiej SPZŻ - czynna od 21.08.2023

[wstecz]