Malarstwo Sławomira Kaczmarczyka

ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ MALARSKĄ - 01.07.2024

   Galeria Wiejska Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Żegocińskiej im. Czesława Blajdy na okres wakacji przygotowała kolejna wystawę malarską. Swoją twórczość prezentuje na niej Sławomir Kaczmarczyk z Łąkty Górnej. Jest absolwentem Liceum Mechanicznego w Łapanowie w zawodzie mechanik maszyn urządzeń przemysłowych. - Jestem człowiekiem wielu zainteresowań i pasji. Uwielbiam podróżować a tym samym obserwować naszą wspaniałą przyrodę, która nie przestaje mnie zaskakiwać. Moje miejsce na ziemi to oczywiście góry. Oprócz tego rower, kajak a w wolnych chwilach schodzę to mojej pracowni i oddaje się kolejnej pasji czyli malowaniu - mówi o sobie.
    Maluje od 10 lat. Początkowo były to pracę malowane pastelą, ołówkiem i węglem. Obecnie maluje już tylko akrylem na płótnie, starych deskach oraz płycie. Tematyka obrazów jest mocno zróżnicowana, od portretów znanych postaci, poprzez kwiaty, na obrazach o tematyce religijnej kończąc.
   Więcej o malarzu i jego twórczości oraz dotychczasowych dokonaniach będzie się można dowiedzieć podczas finisażu wystawy, planowanym na przełom sierpnia i września 2024 roku.
  Tymczasem wystawa jest już gotowa do zwiedzania. Galerię Wiejską można odwiedzać w godzinach pracy CKSiT w Żegocinie. Zapraszamy zarówno mieszkańców gminy, jak i przebywających tutaj na wypoczynku gości. Można to połączyć ze zwiedzaniem Izby Regionalnej.

01.07.2024 - wystawa malarstwa Sławomira Krawczyka

01.07.2024 - wystawa malarstwa Sławomira Krawczyka

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

[wstecz]