GALERIA WIEJSKA - STAŁA WYSTAWA - APEL DO ARTYSTÓW

  Szanowni Państwo !

    Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, że w 2015 roku została otwarta Stała Wystawa Twórców, mieszkających lub wywodzących swoje korzenie z naszej żegocińskiej ziemi.
   Wystawa jest zlokalizowana w Izbie Regionalnej - Galerii Wiejskiej, należącej do naszego Stowarzyszenia, a znajdującej się w podziemiach Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Żegocinie.
   Powodami, dla jakich uruchamiamy ciągłą ekspozycję jest chęć do propagowania działalności artystycznej naszych lokalnych twórców kultury, stworzenia atmosfery sprzyjającej artystycznemu wyrażaniu siebie poprzez rozmaite techniki i style szeroko rozumianej sztuki. Chcemy umożliwić także mniej znanym artystom z naszej ziemi możliwość prezentowania swoich prac i dzielenia się swoim talentem ze współmieszkańcami Gminy i ich gośćmi. Adresatami niniejszego zaproszenia są wszyscy, którzy - bez względu na wiek i doświadczenie artystyczne - wyrażają pragnienie ubogacenia miejscowej przestrzeni twórczej własnymi dziełami.
   Liczymy na Państwa ciągły udział w tym wydarzeniu, zgodnie z Regulaminem Stałej Wystawy. Udostępnienie prac dla szerokiego kręgu zwiedzających przyczyni się do wzbogacenia ich wiedzy o twórcach i ich pracach.

                                                                                                                 Joanna Pastuszak - Prezes Zarządu SPZŻ
                                                                                                                 Zdzisław Janiczek - Opiekum Galerii Wiejskiej

[wstecz]